Фудбалскиот агент Пере Гвардиола зборуваше за иднината на неговиот постар брат Пеп Гвардиола.

Тренерот во моментов е задолжен за англискиот Манчестер Сити, но по некое време сонува да работи на друго место.

Поранешниот тренер на Барселона и Баерн Минхен сака да стане селектор.

– Пеп сонува еден ден да води репрезентација. Ќе видиме што ќе се случи. Треба да го процениме моментот кога тој ќе го доби


Администратор
02/06/2020 21:37