Македонскиот претставник во групната фаза на ЕХФ Лига Европа, Еурофарм Пелистер по денешната ждрепка ги доби ривалите.

Битолчани ќе играат во Д-групата заедно со: Татабања (Унгарија), АЕК Атина (Грција), Спортинг (Португалија), Ним (Франција) и Кадетен Шафхаузен (Швајцарија).

Првото коло е закажано за 19 октомври.


Администратор
30/09/2021 13:52