Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Тајван, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Според ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 45 километри.

Засега нема информации за материјална штета и повредени луѓе.


Администратор
26/09/2021 12:21