На подрачјето во Центар во сопствениот стан вчеравечер бил пронајден починат А.К.(54), соопшти МВР.

Лекар констатирал смрт, увид извршила увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.


Администратор
03/08/2021 04:12