Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од Качанички пат, соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје.

Прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект ф 150 милиметри на улица „Качанички Пат“ број 148.


Администратор
29/07/2021 15:46