Ноќеска од 00:00 часот до 04:00 часот констатирано е дека 20 лица не ја почитувале забраната за движење, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Од МВР, пак, информираат дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 108 прекршоци.


Администратор
14/06/2021 12:18