Полицијата денеска во периодот од 14 до 20 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои непрописно престигнуваат, при што се санкционирани се 69 возачи – 36 на територија на Тетово, а 33 на територија на Гостивар, информира МВР.

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се додава во соопштението.


Администратор
14/06/2021 01:34