Денеска од 11:45 часот регионалниот пат Кочани – Пониква е затворен за сообраќај, поради одржување на „Авто трки“.

Инаку, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози, а како што соопштија од АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.


Администратор
09/05/2021 13:33