Во текот на вчерашнот ден (08.05.) на подрачјето на СВР Штип спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 106 возачи.

Од нив 11 се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. На сите прекршители им се изготвени соодветни поднесоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.


Администратор
09/05/2021 13:03