На 16.04.2021 бил приведен К.Т. (52) од делчевско село откако истиот ден во 12,30 часот било пријавено дека на 14.04.2021 околу 13,00 часот извршил обљуба врз 28 годишна девојка.

По расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава


Администратор
18/04/2021 02:05