На 11.04.2021 во с.Могила, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода С.Е.(77) од Могила, затоа што со пиштол се заканувал на неколку лица од селото.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава по член 133 од Кривичниот законик.


Администратор
13/04/2021 00:48