Во пукање пред болницата Анри Данан, на улицата Мишел-Анж во 16-тиот арондисман еден маж и една жена биле застрелани, по што едно од застреланите лица е мртво, јави дописникот на МИА.

За жртвите се грижеше болничкиот персонал, од кои едното почина.

Вооружениот маж е во бегство со моторцикл и засега нема други информации за овој напад.


Администратор
12/04/2021 16:13