На 21.01.2021 во 14.20 часот во Полициска станица Центар било пријавено дека на ул.„Орце Николов“ настанал пожар во контејнер, а од пожарот биле зафатени и патничките возила „мазда“, сопственост на П.Л.(46) од Скопје и „шкода октавиа“, паркирано од В.П.(38) од Скопје.

Пожарот е изгаснат од противпожарната екипа од Скопје. Извршен е увид.


Администратор
23/01/2021 02:19