На 21.01.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје, И.А.(40) од Велес пријавила дека околу 09.10 часот во простории на приватна здравствена установа на подрачјето на Кисела Вода, додека била на своето работно место, по претходна расправија, била физички нападната од Д.М.(42) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Администратор
23/01/2021 02:19