Седумдесет и шестгодишниот велешанец Т.К. вчера во СВР Велес, околу 15.00 часот, пријавил дека на Раштанскиот пат бил нападнат од овчарско куче.

Како што информира портпаролот на СВР Велес,Верољуб Додевски, против сопственикот на кучето ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
18/01/2021 15:35