Брегалница го продолжи победничкиот поход во источната група во ВМФЛ, откако попладнево славеше во Штип над КитГо, во меч во кај за прв пат во второлигашкото друштво правдата ја делеше женска судиска четворка.

Мечот на градскиот стадион во Штип го судеше Ирена Велевачкоска, со асистенција на Билјана Миланова, Елена Соклеска Илиевски и Ивана Пројковска. ег

ВМФЛ – Исток резултати 15 коло:

Брегалница Штип – КитГо 2:0, Кожув – Росоман 3:2, Осогово – Победа 2:0, Плачковица – Каменица Саса 1:1, Тиквеш – Слога Виница 4:2.

Табела: Брегалница 39 Тиквеш 34, Кожув 25, Слога Виница 20, КитГо 19, Каменица Саса 17, Осогово 16, Победа 13, Плачковица 11, Росоман 8.

ВМФЛ – Запад резултати 15 коло:

Дрита – Велешта 0:1, Скопје – Гостивар 4:0, Кадино – Кораби 0:1, Вардар Форино – Охрид 0:1, Велазерими – Тетекс 0:2.

Табела: Скопје 36, Велешта 29, Гостивар 27, Охрид 25, Кораби 24, Велазерими 22, Кадино 15, Вардар Форино 13, Тетекс 10, Дрита 7.


Администратор
05/12/2020 16:12