Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон нема да се натпреварува на трката за Големата награда на Сахир во Бахреин в недела на 6 декември.

Формула 1 објави дека пилотот на Мерцедес е позитивен на коронавирусот.

Хамилтон го освои Гран при на Бахреин минатиот викенд, а од претходно ја обезбеди титулата во 2020 година.


Администратор
01/12/2020 15:21