Француската полиција денеска во Париз совлада маж кој им се заканувал на полицајците со два ножеви, изјави полициски извор.

Изворот објави дека во инцидентот нема повредени.

Не е познато дали инцидентот има врска со тероризам.


Администратор
30/10/2020 21:28