Во текот на вчерашниот ден имаше приведувања на територијата на Кавадарци. Портпаролот на МВР Тони Ангеловски денеска рече дека приведени се осум лица за нелегална трговија со дрога.

-Запленето е марихуана, хашиш и кокаин и во текот на денешниот ден овие лица се изведуваат пред судија на претходна постапка за соодветно да бидат санкционирани, изјави Ангеловски во Кавадарци.


Администратор
30/10/2020 15:11