Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу околу 14.30 часот едно лице физички ја нападнало 80 годишната Љ.Б. во нејзиниот дом на улилца „Цар Самоил“ во Велес, и ѝ одзело накит и мобилен телефон.

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, полицијата извршила увид на местото на настанот.


Администратор
29/10/2020 15:25