На 26.10.2020 во 10:50 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага го приведоа О.Б. (53) од с.Арачиново, кој се барал со меѓународна потерница за издржување на казна затвор од 10 години.

Лицето ќе биде спроведено во КПД Идризово.


Администратор
26/10/2020 15:39