На 19.10.2020 во 6:40 часот било пријавено дека во атарот на село Црешново, Македонски Брод, при лов, Љ.К.(64) од Скопје бил нападнат од диво животно.

Тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.


Администратор
21/10/2020 18:22