На 19.10.2020 во 19.12 часот било пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Шуто Оризари, А.М.(19) од Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од три лица, кои потоа извадиле пиштол и испукале неколку куршуми во воздух.

Повредени лица од огненото оружје нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Администратор
21/10/2020 01:46