Полицијата го потврди обидот за разбојништво во домот на докторот Вело Марковски.

Како што јавува МВР, настанот се случил вчера вечерта

„На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека додека неговата сопруга спиела во домот, влегло непознато лице и во моментот кога било забележано го напуштило местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.“ – стои во краткото соопштение на полицијата.

Од неодамна тој е избран да биде член на највисокото партиско тело на опозицијата, Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.


Администратор
30/09/2020 02:38