Дел од медиумите доцна вечерва пренесоа дека Екс-министерот за внатрешни работи Љубе Бошкоски и поранешен советник на Зоран Заев попладнево бич примен на инфективна клиника откако неговата состојба поради корона вирусот се влошила.

.Бошкоски беше дијагностициран со Ковид-19 минатата недела.


Администратор
23/09/2020 01:58