Грегори Тајри Бојс, најпознат по улогата во филмовите „Самрак“ (Twilight), починал од труење со кокаин и фентанил, според наодите од обдукцијата.

Глумецот и неговата девојка Натали Адепожу беа најдени мртви на 13 мај на нивниот имот во Лас Вегас.

Истрагата сѐ уште е во тек.

Во декември лани, тој го прослави 30-от роденден.


Администратор
02/06/2020 15:32