Екипата на Баерн Минхен вечерва игра со Фортуна во дуел од 29-то коло од Бундеслигата. Гостите во 15. минута преку дефанзивецот Матијас Јоргенсен ја затресоа својата мрежа.

Со овој погодок, противниците на Баерн стигнаа до 69автоголови во историја на натпреварите на баварскиот тим.

Баерн на овој начин го повтори рекордот во Бундеслигата. Претходно, ривалите на Борусија Менхенгладбах стигна до 69 погодоци во сопствената мрежа.


Администратор
31/05/2020 00:04