Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, може да го напушти тимот на крајот на сезоната.Ова го објави на Твитер новинарот Пјетро Балзано Прота.

Причините за можнотозаминување на 35-годишниот Португалец не се познати.

Оваа сезона Роналдо одигра 32 натпревари, во кои постигна 25 голови и направи 9 асистенции. Тој се пресели од Реал Мадрид во Јувентус во 2018 година.

Transfermarkt ја проценува вредноста на играчот на 60 милиони евра.


Администратор
28/05/2020 15:20