Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе кажа кои трофеи ги посакува.

– Следната сезона ќе го имаме Европското првенство, се стремиме да победиме таму. Мојата цел е да го освојам Европското првенство со француската репрезентација и да станам дел од тимот на Пари Сен-Жермен кој би можел да ја освои Лигата на шампионите. Тоа би било нешто посебно, изјави Мбапе.

Французинот веќе го ими освоено трофејот на Светското првенство. Тој во 2018 година во Русија со „триколорите“ стигна до трофејот на Мундијалот.


Администратор
28/05/2020 12:32