СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.А.(46) од охридското село Лескоец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

Тој, на 07.03.2020 во селото Куратица попречувал службени лица од Управа за јавни приходи, кои преземале мерки во угостителски објект во истото село.


Администратор
20/05/2020 01:51