Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска почина на Клиниката за пулмологија.

Таа повеќе од една година била во тешка општа здравствена состојба. Била хоспитализирана без симптоми на коронавирус.

-Посмортен е земен брис за корона тест. Штом се знаат резултатите јавноста ќе биде информирана, информираат од Кабинетот на претседателот за МИА.


Администратор
06/04/2020 00:46