Романската тенисерка Симона Халеп победи на турнирот во Дубаи. Вториот рекет на светот вечерва ја надигра Елена Рибакина од Казахстан.

Романката до трофејот стигна по два и пол часа во финалето и 2-1 во сетови (3:6, 6:3 и 7:6).

Наградниот фонд на турнирот во Обединетите Арапски Емирати изнесуваше 2,6 милиони долари.


Администратор
23/02/2020 01:47