СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(35) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

На 16.01.2020 во Полициската станица Тетово девојка од Тетово пријавила дека Р.И. ѝ се заканувал и ѝ барал да му ги врати парите што претходно ѝ ги праќал како поклон.


Администратор
21/02/2020 02:04