Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска го искоментира пишувањето на весникот „Ла Верита“ кој го обвини за изборни нерегуларности вели дека тогашната власт немала докази, бидејќи во спротивно би го осудиле.

„Ако имале какви било докази, верувајте во 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ Заев ќе го осуделе. Значи тие немаа никакви докази, дури не отворија ни обвинителен акт заради тоа што немаше“, вели Зоран Заев


Администратор
25/01/2020 22:57