Екипите на Лос Анџелес лејкерс и Лос Анџелес клиперс забележаа нови победи во НБА лигата и се зацврстија на двете водечки позиции во Западната конференција.

Резултати на натпреварите од најсилната кошаркарска лига на светот играни ноќта меѓу недела и понеделник: Мајами – Чикаго 110:105 Филаделфија – Торонто 110:104 Вашингтон – ЛА клиперс 119:135 Далас – Сакраменто 106:110 Портланд – Оклахома 96:108 ЛА лејкерс – Минесота 142:125.

Лејкерс имаат биланс 21-3 (победи-порази), додека Клиепрс се со ефект 17-7.

На Исток води Милвоки со 20-3 пред Бостон кој има скор 16-5.


Администратор
09/12/2019 12:10