Нов земјотрес со интензитет од 4,2 степена синоќа ја погоди Албанија, а бил почувствуван и во Црна Гора.

Потресот е регистриран од Сеизмолошкиот завод на Црна Гора, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова во Албанија, на длабочина од осум километри под површина на земјата.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.


Администратор
08/12/2019 11:41