Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта среда кон четврток:

Шарлот – Голден стејт 106:91 Детроит – Милвоки 103:127 Орландо – Феникс 128:114 Атланта – Бруклин 118:130 Бостон – Мајами 112:93 Чикаго – Мемфис 106:99 Оклахома – Индијана 100:107 Далас – Минесота 121:114 Јута – Лос Анџелес лејкерс 96:121 Портланд – Сакраменто 127:116.

Со биланс 19 победи и три порази лидери во двете конференции се ЛА лејкерс (Запад) и Милвоки бакс (Исток).


Администратор
05/12/2019 12:10