Земјотрес со интензитет од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Босна и Херцеговина

Епицентарот на земјотресот беше во близина на Невесиње, 57 километри од Сараево на длабочина од пет километри.

Се уште нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.


Администратор
02/12/2019 14:10