Лидерот на Западот во НБА лигата, тимот на Лос Анџелес лејкерс и второпласираната Јута забележаа победи над своите ривали во натпреварите одиграни ноќта меѓу вторник и среда.

Резултати: Индијана – Оклахома сити 111:85 Филаделфија – Кливленд 98:97 Мајами – Детроит 117:108 Чикаго – Њујорк 120:102 Денвер – Атланта 121:125 Феникс – ЛА лејкерс 115:123 Јута – Бруклин 119:114 Сакраменто – Портланд 107:99.

Пласман во Западната конференција: ЛА лејкерс 8-2 (победи-порази), Јута 8-3, Денвер 7-3, ЛА клиперс 7-3, Хјустон 7-3,…

Поредок на Исток: Бостон 8-1, Милвоки 7-3, Торонто 7-3, Мајами 7-3, Филаделфија 7-3,…


Администратор
13/11/2019 10:07