Во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на планината Кожуф имало повредено лице при лов.

Полициски службеници излегле на местото на настанот, на место викано „Мала рупа“ и констатирале дека М.Т.(31) од с.Богородица бил погоден од куршум од Б.Ѓ.(52) од Гевгелија и починал на местото на настанот.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош од Гевгелија. Б.Ѓ. бил приведен во полициска станица, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
05/11/2019 01:23