Премиерот Зоран Заев по лидерската средба кај Претседателот Пендаровски, закажа и средба со коалиционите партнери во 20:00 часот во партиските простории на Бихачка.

На лидерската средба се очекува да биде постигнат договор за датум за предвремени избори, односно да се најде баланс на предлогот на Зоран Заев тие да бидат максимално брзи и предлогот на опозцијата да се почитуваат законските рокови за пржинската влада.


Администратор
20/10/2019 17:39