Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан најави дека засилувањето за оваа сезона Еден Азар ќе биде подготвен да играат против Пари Сен-Жермен во 1. коло од Лигата на шампионите.

Дваесет и осумгодишниот Белгиец поради повреда одигра само една средба оваа сезона

Натпреварот ПСЖ – Реал Мадрид ќе се игра вечер со почеток во 21 часот.


Администратор
18/09/2019 11:30