Душан Лајовиќ триумфираше на тенискиот турнир во Умаг, Хрватска, со награден фонд од 525.000 евра.

Четвртиот носител на турнирот триумфраше во финалето на тунирот над Атила Балаж (Унгарија) со 7: 5, 7: 5.

Србинот победи за еден час и 52 минути и ја освои првата АТП титула во својата кариера.


Администратор
22/07/2019 11:28