Колумбискиот фудбалски репрезентативец Хамес Родригез (30) ги напушти редовите на премиерлигашот Евертон и кариерата ќе ја продолжи во катарскиот клуб Ал-Рајан.

Времетраењето на договорот и висината на обесштетувањето не се соопштени.

Родригез се одлучи да замине од Евертон откако падна во втор план по тренерската смена во клубот од Ливерпул и доаѓањето на Рафа Бенитез на местото на Карло Анчелоти.

Родригез дојде во Евертон минатиот септември, откако го загуби првотимскиот статус во Реал Мадрид, а претходно не успеа да се наметне ниту во Баерн Минхен.


Администратор
22/09/2021 22:04