Полицијата во округот Чешир нема да преземе ништо против жалбата на тренерот на Дерби, Вејн Руни, за уцена.

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед се обратил до полицијата поради фотографиите кои протекоа на Интернет, на кои спие на стол, додека полуголи девојки позираат околу него.

По разговорот со Руни, полицијата соопшти дека нема да преземе ништо по ова прашање.

– Полициски службеници разговараа со инволвираното лице и не најдоа докази за прекршоци. Вклученото лице исто така изјави дека не сакаат да го продолжат случајот, соопшти полицијата.

Британските медиуми шпекулираат дека фотографиите се направени во хотел по поразот на Дерби во пријателскиот меч со Салфорд сити.


Администратор
28/07/2021 12:38