Кортни Кардашијан и нејзината полусестра Кендал Џенер се вклучија во промовирањето на сѐ попопуларниот каубојски стил во САД деновиве. И двете облекоа чизми.

Сепак, Кардашијан тоа го искомбинира со капче, бикини и раскопчана летна кошула. Џенер со чизмите облече само долг фустан и собра над 9,5 милиони допаѓања на Инстаграм – досега скоро десетпати повеќе од сестра сѝ.

Цената на најновите каубојски чизми во САД се движат околу 200 долари, а оние со златна боја чинат и до 800 долари.


Администратор
14/06/2021 12:17