СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.С.(24) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Пријавениот, на 02.05.2021 во неговиот двор го пуштил неговото куче кое ја нападнало К.С. и ѝ нанело повреди на рацете.


Администратор
10/06/2021 03:24