Денеска (07.06.2021) во 02.00 часот во Полициската станица Центар, А.С.Р.(29) пријавила дека на 06.06.2021 околу 23.15 часот во близина на мостот „Око“ четири лица со закана ѝ одзеле накит. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 06.06.2021 во 23.10 часот во СВР Скопје, М.А.(27) од Битола пријавила дека во паркот „Жена борец“ во Скопје едно лице со употреба на сила и одзел накит. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Администратор
08/06/2021 03:43