Предводникот на Ренџерс, Стивен Џерард е прогласен за најдобар тренер на Шкотска во сезоната 2020/21, се наведува на веб-страницата на клубот.

Ренџерс, под водство на 40-годишен фудбалски стручњак, станаа шампион на Шкотска пред предвидениот рок. Клубот нема загубено ниту еден натпревар, има шест нерешени средби.

Утре, на 15 мај, Ренџерс го играат својот последен натпревар сезонава против Абердин.


Администратор
14/05/2021 15:43