Играчот за врска на Висел Коби, Андрес Иниеста го продолжи договорот со клубот, соопшти прес-службата на тимот.

Новиот договор на 37-годишниот играч со јапонскиот клуб се пресметува до летото 2023 година.

Минатата сезона Висел Коби заврши на 14. место во поредокот. Шпанецот постигна четири гола и шест асистенции.

Иниеста игра за Висел Коби од 2018 година, каде се пресели од Барселона.


Администратор
11/05/2021 13:20